| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o problema mi-am cumparat GTA IV din magazin si cand am vrut sa instalez am bagat DVD si cand pornesc instalarea imi zice ca nu e compatibil.
Am Windows 8.1 original.
Am dat bani degeaba pe el?
Sau se poate face ceva

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Posibil să nu fie compatibil cu calculatorul (placa video, cel mai probabil).
Pe ambalajul jocului trebuia (și sigur este) scris care sunt cerințele minime (hard și soft) pentru ca jocul să meargă. Verifică, și dacă nu e ok, du-l înapoi și cere banii.
Dacă însă ai convingerea că softul și hardul din calculatorul tău sunt în regulă, atunci (conform licenței achiziționate) ai dreptul la suport tehnic gratuit de la producător. Tot pe acolo pe undeva mai scrie și cum poți lua legătura cu ei.
Baftă!