| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.Parinti mei miau pus parola la pc si nu am mai fost pe pc de 3 saptamani.Acum 3 saptamani am primit vacanta de vara, eu sunt in germania si aici nu e ca in RO. Faza e ca vreau sa copiez niste muzica de pe pc si eu nu stiu parola doar parinti mei.As dori putin ajutor, vreau sa intru pe pc 10 min.Nu vreau sa aflu parola, vreau doar sa intru.Am reusit sa deschid pc-ul in safe mode dar dupaia imi arata username Administrator si sa bag parola.Mentionez ca asta e prima data cand am parola pe pc asta.Va rog frumos sa a ajutati cu ce puteti, dau fundita.Am pus intrebarea de pe un telefon vechg.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca intri in recovery mode si restaurezi sistemul la o stare anterioara parola se va elimina si vei putea intra, dar faza e ca nu il poti readuce la starea originala, il lasi asa cel mai bine.