| MariusDogaru a întrebat:

am si eu un laptop Presario CQ56 Notebook PC si are un sistem destul de mare 4 gb ram placa video de 1, 5 gb procesor Celeron(R) Dual-Core CPU T3500 @ 2. 10GHz (2 CPUs), ~2. 1GHz dar nu imi merge nici counter strike 1.6 se misca urat, ce trebuie sa fac sa mearga? stiu ca nu e un laptop pentru gaming dar chiar asa sa nu mearga nici un joc... ce sa fac? Dau funda

3 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Daca ai Winodows 7 sa stii ca in general counter strike 1.6 face figuri, erori, se misca sacadat, etc. Cauta alt CS 1.6, se mai gasesc si unele care merg bine pe windows 7winking
O alta posibilitate: ai driverul de video instalat?

Răspuns utilizator avertizat
| DuDDy24 a răspuns (pentru MariusDogaru):

Cred ca problema este placa video, este foarte slaba desi are 1.5 gb, ea nu merita mai mult te 256-512 mb, iti mananca din ram degeaba. Scuze, dar nu te pot ajuta cu nimic...