| ZxZxZ a întrebat:

Am si eu un pc : Intel (R) Core (TM) i3-2120 CPU @ 3.30 GHz, 4 gb ram, placa video Nvidia GeForce 210. Problema e ca imi merg jocurile greu. Gen Jocuri : Call of Duty Modern Warfare 2 care ar trebui sa imi mearga la maxim imi merge sacadat....deci toate jocurile imi merg asa. Am schimbat 3 Windows-uri diferite tot asa imi face. Am facut update la driveru-ul de la placa video tot asa imi face.Nustiu ce sa mai fac. Pc-ul nu e vechi il am doar de 7 zile.

9 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Geforce 210 e o placa video destul de slaba, la doar 64 de biti. Eu am o configuratie la cam jumatate cat a ta (2GB, Dual Core la 2.5 Ghz, GT 430 la 1GB si 128 de biti) si imi merge COD MW3 pe high la o rezolutie medie (1024x768) pe Win XP SP3. Eu iti recomand sa instalezi windows xp sp3, reinstalezi jocul si lasi setarile la medium si rezolutia la 800x600. Daca iti sacadeaza toate jocurile indiferent de cerinte se poate sa ai un program de fond care iti face probleme (un anti-virus sau un ceva asemanator)

| Cuvântul1 a răspuns:

Cred ca ai procesorul prea mic.

| ZxZxZ explică (pentru Cuvântul1):

Ce vb ma? cum sa am procesoru prea mic... daca nu stii macar taci

| Cuvântul1 a răspuns (pentru ZxZxZ):

Eu am i5 si merge Modern Warfer un pic sacadat la grafica maxima si tu ai i3 cum vrei sa iti mearga.

| ZxZxZ explică (pentru Cuvântul1):

Nu stii ce vb.....macar taci! CU i3 rulez mw3

| Cuvântul1 a răspuns (pentru ZxZxZ):

Ba tu mie imi zici tu cu i3 vrei sa-ti mearga perfect.

| Vasy0105 a răspuns:

E de la jocuri poate sunt virusate incearca sa faci rost de cele originele sa vezi schimbarile funda?

| ZxZxZ explică (pentru Vasy0105):

Jocurile sunt originale

| Eduard_Ciulei_1992 a răspuns:

Ai placa video prea mica ia incerca si schimba placa video