| TronHD a întrebat:

am un calculator cam slab
procesor AMD-dual core 2.41 ghz
2GB ram
placa video Nvidia GeForce 8400Gs-512 mb
windows XP-service pack 3
Mi-am cumparat CS-GO de cateva zile (27-12-2016)
si imi merge foarte greu adica 27 fps 30 am dat toate setarile pe low si ar trebui sa mearga decent
deoarece la cerinteele minime ale jocului scrie asa
procesor dual core-2 Ghz
1 GB ram vindows XP
placa video 512 mb
eu respect aceste conditii. Am inteles ca s-a facut un update care a facut ca jocul sa mearga prost pentru multi jucatori.
Va rog sa ma ajutati DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Cerințele minime sunt de mult depășite.

Minim, recomand:
- cel mai ieftin quad core AMD
- Celeron Haswell/Skylake Intel
- 4GB RAM
- Placa video, măcar Nvidia GT 710/GT 610/GT 520 sau AMD R5 230/330, HD 6450

Acestea au fost minime. La tine cel mai mult te trage în jos placa video. Ai putea să o schimbi pentru început pe ea.
Dacă o să o schimbi, recomand să cumperi măcar GT 730 GDDR5 sau R7 240 GDDR5.

| TronHD explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi mult am comandat 2 GB rami si o placa video noua mersi mult sper sa imi mearga mai bine

1 răspuns: