| AndreiAndrei89 a întrebat:

Am o placa video si un procesor slabute (nVIDIA geforce 8400gs si dual core E5400 2,70 ghz) si 2 gb ram in calculator. Daca inlocuiesc cei 2 gb rami cu 8 gb rami se poate intampla ceva din cauza ca am placa video si procesorul slabe?(gen sa se arda sau sa mearga calculatorul cu lag)?

Răspuns Câştigător
| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Nu are nimic, numai sa suporte placa ta de baza 8 GB RAM caut-o pe net sa vezi cati GB suporta.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din contra, cu cat are mai multa memorie ram se misca mai bine in browsing. Totusi verifica cata memorie suporta maxim placa de baza.

| CPAElites a răspuns:

Daca placutele de ram sunt de tip ddr2 vor merge perfectwinking

| AndreiSaigo a răspuns:

Trebuie sa fii sigur ca placa ta de baza suporta 8 GB, in niciun caz nu va merge cu lag ci din contra, va merge mai bine.