| StilleStrike a întrebat:

Am un laptop Acer ASPIRE 5742ZG, am o problema cu 2 jocuri
Grand Theft Auto IV, este aprinsa lumina la faruri, si imi mere sacadat. Imi spuneti va rog de ce? Am facut windowsul si am bagat si alt Grand Theft Auto IV, dar nu imi mere.

Counter Strike. La fel, aici aprind lumina pe f si imi mere sacadat jocu, dar doar la ZM ( Zombie ). Servere de zombie...
Help my please. Dau funda

Răspuns Câştigător
| roormaf12 a răspuns:

Pune-ti latopul pe 4 capace de sticla sa steie mai ridicat de masa sau cumparati o masuta din aia cu cooler...si cand te joci jocuri care stii ca consuma(gta iv.saint row 3 etc) lasa acumulatorul in priza, nu te juca pe bateriea laptopului

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E de la placa video sau procesor, un PC slab merge greu cand pui grafica mai puternica sau adaugi optiuni care ingreuneaza treaba in gamelpay. Vezi cerintele jocului apoi faci comparatie cu cele din pc si alfi unde e problema.

| roormaf12 a răspuns:

Asta ii de la laptop si eu am patit...

| StilleStrike explică (pentru roormaf12):

Aha, daca imi dai si informatia cum pot scapa de sacadat iti dau funda.

| StilleStrike explică (pentru roormaf12):

Mersi frumos markus. Marti imi iau si eu masuta speciala pentru laptop.

| roormaf12 a răspuns (pentru StilleStrike):

Cu placeretongue

| roormaf12 a răspuns (pentru StilleStrike):

Pune-ti latopul pe 4 capace de sticla sa steie mai ridicat de masa sau cumparati o masuta din aia cu cooler...si cand te joci jocuri care stii ca consuma(gta iv.saint row 3 etc) lasa acumulatorul in priza, nu te juca pe bateriea laptopului

| Anonimus1122 a răspuns:

Cred ca ai memoria mica la calculator... laptopurile nu sunt facute pentru jocuri.

| StilleStrike explică (pentru Anonimus1122):

Din pacate gresesti aici am :
Intel Pentium P6200
Nividia Geforce GT 520M
DDR 3
GB Ram 4.GHz - Dual core