| Biris_Denisbiris_1997 a întrebat:

am un laptop Asus x54h cu placa video ATI sau AMD radeon 7470M HD de 1GB, poate suporta un procesor i7, i5 stiu ca poate dar i7 nu stiu imi puteti spune daca poate suporta i7 cu frecventa 2, 9, un site?

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Vrei sa schimbi procesorul pentru gaming?
Laptopul are in momentul de fata un i3?
Daca tu crezi ca daca schimbi procesorul acesta varula jocuri te inseli!

| Metalheadforever666 a răspuns:

Normal ca poate suporta un site.Procesorul trebuie sa suporte placa video si alte componente de pe placa de baza, nu placa video cum ai zis tu.

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

Vreau sa ii bag 8gb ram si un i7 dar. Nu stiu daca suporta placa, as cam vrea si pentru gaming, am dualcore si merge in 20 fps gta v pe high

| CPAElites a răspuns (pentru Biris_Denisbiris_1997):

Ce minti ma acolo? Cu High si 20 fps-uri?
Poti sa-i pui ce procesor vrei...TOT ACELEASI FPS-URI VA AVEA.

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

Pe mine nu ma intereseaza fps-urile, vreau sa stiu merge bagat i7 suporta placa de baza AMD Radeon HD 7470M de 1GB?

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

CPAElites nu mint, chiar am 20 fps pe high

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

Laptopul asta de cand il am e bun la gaming

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

De aia am zis sa ii fac updateu cu i7 si 8gb ram