| Norbert97 a întrebat:

Am un laptop care are urmatoarele configuratii: processor 2. 30Ghz Dual-Core RAM: 4GB placa video 512mb integrata are pe el instalat windows 7. Problema e ca de o luna imi face probleme la jocuri se blocheaza in fiecare 15 secunde cam vrei 1-2 secunde dar nu stiu ce are ma dispera am instalat windowsul in service si tot nu m-a ajutat am scanat laptopul cu antivirus nimic nu a gasit aveti vreo idee ce poate sa aiba? Nu bag windows xp! FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| olteanu0127 a răspuns:

Vezi sa nu ai prea multe programe deschise atunci cand intri in jocuri, si mai e ceva windows 7 are foarte multe teme si aiureli doar pentru satisfactia ochiului la prima vedere dar acestea iti fac calculatorul sa mearga mai greoi sa zic asa, intra aici si poate o sa te ajute cu ceva

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Curata cooler-ele cu aer comprimat spray:

http://e-multimedia.ro/images/aercomprimat_eastouch4.jpg

http://www.shopmania.ro/q-spray-aer-comprimat

Daca nu te pricepi cat de cat du-l la un service sa ti-l curete.:-bd

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.Pe viitor nu-l mai folosi in pat dar daca o faci foloseste o folie/musamabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

Curata-l de praf! Iti recomand sa il duci tot la service ca il curata tot pe 20-25lei

| alex4222 a răspuns:

Pai uite parerea mea poate ai stat prea mult pe el si de asta a intrat praf in el si nu iti mai merge bine uite ce sa faci desfal si curata-l de praf.Te pup