| Anonim420420 a întrebat:

Am un laptop cu 500GB HDD si 8GB SSHD
Intrebarea este SSHD-UL influenteaza cu ceva performanta in joc? Sau este doar pentru memorie si deschis fisiere mai rapid?

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Performanța ridicată, viteza mai mare de încarcare a sistemului de operare sau al programelor sunt principalele motive pentru care un sshd e mai bun decât un hard clasic.
În consecinţă, jocul va rula mult mai rapid de pe un sshd decât pe clasicul hard.
Succes!

| XYZ02 a răspuns:

Nu influenteaza performanta in gaming, doar loading time-ul.