| SirTwisted a întrebat:

Am un laptop HP il am de un an si se incinge foarte repede cand intru pe jocuri....am luat si un cooler, dar tot se incinge...

Răspuns Câştigător
| KobraXS a răspuns:

Da,dar am gresit eu, procesoarele AMD nu se incalzesc rau dar unele nu rezista la asa multe grade celsius.Un prieten are AMD Sempron si rezista doar pana la 77 grade celsius, bine>>>>Din cate mi-a spus el temperatura pe care a atins-o maxim este 30 grade celsius, eu am procesor Intel celeron 430 cu un core si rezista la 100 grade celsius, temperatura maxima a lui a fost de 60 de grade, dar bine, al meu este din anul 2008 si are 1.8 GHZ

6 răspunsuri:
| KobraXS a răspuns:

Daca ai un procesor amd este normal sa se incinga si daca ai laptop e normal sa se incalzeasca, daca aveai unitate nu se incalzea asa rau.

| SirTwisted explică (pentru KobraXS):

Aha, deci este ceva normal nu?

| SirTwisted explică (pentru KobraXS):

Pai da dar tu ai atins maxim 60 de grade jucandu-te? Eu doar cand intru pe jocuri se incinge..in rest e linistit, oricum mersi pentru informatii, data viitoare imi voi lua nVIDIA

| KobraXS a răspuns (pentru SirTwisted):

Da,am atins aceasta temperatura in jocuri

| SirTwisted explică (pentru KobraXS):

Pai am procesor Intel core i5, chipset este AMD

| KobraXS a răspuns (pentru SirTwisted):

Nu te mai inteleg, ai spus ca ai procesor amd si acum spui sa ai Intel i5, explica-mi ce voiai sa spui