| TheWeekndAndrei a întrebat:

Salut TPU, am un laptop Lenovo Ideapad 5 Pro, si am varsat apa pe el din greseala. Am sters imediat, am inchis laptop-ul, si acum l-am deschis si vad ca functioneaza normal. Am cautat pe net si am vazut ca nu e waterproof, deci intrebarea mea este, as avea un lucru pentru care sa ma ingrijorez? (laptop-ul abia a fost scos din garantie din cauza unor probleme cu bateria, si nu as vrea sa il trimit din nou)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai nici nu poti sa il trimiti din nou. In momentul cand apa la atins garanția ta s-a terminat. Mergi cu el la un service din zona ta sa verifice daca nu a ramas apa inauntru.