| MihailBusu a întrebat:

Salut TPU

Am un monitor PHILIPS 190SW.

Vreau sa-mi cumpar un PS3.

Pentru ca bugetul nu-mi permite sa imi achizitionez un monitor HDMI, imi voi cumpara un adaptor HDMI-VGA cu care sa conectez monitorul PHILIPS 190SW la PS3.

Si ce vreau sa stiu, este daca monitorul imi suporta PS3-ul.

Am vazut cazuri cand monitorul nu suporta PS3-ul (ce-i drept nu pe modelul acesta dar... poate fi aceeasi problema)

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

E cam greu sa transformi semnal VGA ( analog ) in semnal HDMI ( digital ) iti trebuie un adaptor sanatos. Dar nu cred ca vor exista probleme. Pana la urma un monitor cu HDMI nu e mai mult de 5 miliaone. Depinde de rezolutie si diagonala.

| MihailBusu explică (pentru Ineys):

Pai un adaptor e 80 RON din ce am vazut pe eMAG si un monitor...hmm am sa ma uit si pe la ele

1 răspuns: