| doarsucre a întrebat:

Daca am un monitor destul de,, ultima generatie" si are 2 iesiri HDMI, una pentru unitate si ma gândesc sa achizitionez un PS4 si vreau sa stiu, conectez HDMI de la monitor la PS4 dar cum rezolv cu sunetul? tinand cont ca monitorul nu are iesire jack sau boxe sau ceva, ajutor?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Exista cablu hdmi special ce scoate sunetul pe alte cai, gen 3.5mm sau altceva. Ceva de gen http://upload.ecvv.com/......555110.jpg problema e ca prin tara nu ai sa dai de asa ceva, deci o sa iti comanzi de pe ebay cel mai probabil.

| SouLIce a răspuns:

Poate intrari hdmi nu iesiri pentru ca nu scoti semnal din monitor
Daca nu ai boxe la monitor atunci conectezi un sistem audio la pc si la ps4

| doarsucre explică (pentru SouLIce):

Am mai citit ca PS4 are mufa jack la maneta dar nu stiu daca ajuta.

| SouLIce a răspuns (pentru doarsucre):

Acea mufa este pentru casti dar are pufa optica pentru iesire sunet
Sunt cam scumpe sistemele audio cu intrare optica

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Pai in cazul de fata inseamna ca nu prea e de "ultima generatie". HDMI iti da si sunet si imagine.Dar daca zici ca monitorul nu are boxe nu prea ai ce face.

| OmuNegru2 a răspuns:

Abstract cum naiba sa nu aiba tv de ultima generatie boxe si ok daca nu are, dar cum sa nu aiba iesire pentru boxe :/ http://bit.ly/1q2MtUF