| IonIon2 a întrebat:

Am un PC mai slab si de curand mi-am luat Euro Truck Simulator 2. Am mai jucat acest joc pe Pc meu si nu aveam probleme, dar acum am drop frame-uri.(asa cred ca se numesc.) Am 30 FPS si coboara brusc la 4...Adica stau cateva secunde cu 35 Fps si apoi la 2-4. La fel am patit cu NFS World, la fel. Inainte mergea, iar apoi drop... Am incercat si ETS1 si la fel, si Farming simulator. Si minecraft. Ce pot sa fac? Se poate face ceva fara sa schimb pc?
Memorie: 2GB
Placa video: nVIDIA geforce 8600 gt
Procesor : Intel Pentium Dual CPU E2180 2.00 GHz

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Jocurile se schimba ( pune-le pe minimum macar) singurul lucru pe care il poti face este sa cumperi unul nou. Scuze dar e prea vechi si nu gasesti cine stie ce piese de schimb( adica cost mult si tot sunt slabe).

| Octavianstoy a răspuns:

Nu cred ca se poate face ceva

| ideapad100 a răspuns:

Incearca sa mergi in optiunile jocului, si sa dai pe calitati scazute, minime.