| skull12 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un PC de gaming... sa duca Ets 2, LoL si PC bulding simulator... am gasit un Corvus, este un ryzen 3 2200g, o placa video on-board, pe viitor daca vreau sa-i fac un upgrade, pot sa pun una dedicata, un 1050? (Dau Funda)

Puteti voi sa-mi faceti wishlist sau sa-mi recomandati alte pcuri, dar sa-mi duca ce am mentionat mai sus, in bugetul de 1500-1700 lei?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E foarte ok pentru segmentul de pret. Dar nu pune 1050, economiseste niste bani in plus si pune un 1070 cand ii faci upgrade.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La bugetul actual e cel mult light gaming. Teoretic ii poti pune daca ai slot liber pe placa de baza.

| skull12 explică (pentru Wr3nch):

Ok, mersi, deci pot sa i pun una dedicata si sa mi duca jocurile de mai sus?

| Wr3nch a răspuns (pentru skull12):

Da, pentru ce vrei tu sa cumperi e practic un sistem de start, gandit pentru cei care vor sa faca schimbari pe parcurs. Teoretic poti schimba si procesorul daca vrei, atata timp cat pui unul compatibil cu slotul si placa de baza.

| skull12 explică (pentru Wr3nch):

Mersi Mult, ti am dat si funda.

| Wr3nch a răspuns (pentru skull12):

Ma bucur ca am putut ajuta.^^

| Wr3nch a răspuns (pentru skull12):

E foarte ok pentru segmentul de pret. Dar nu pune 1050, economiseste niste bani in plus si pune un 1070 cand ii faci upgrade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sotul.meu se joaca LOL a cumparat pentru gaming un Acer dar a dat 800 de lire.

| Sekim a răspuns:

Salut
E bun corvus si suporta o placa dedicata. Combinatia R3 2200g si 1050 ti este cea mai buna combinatie low-budget. cu 8 gb la o frecventa ridicata ( cea suportata de procesor ) dupa parerea mea rupe.