| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Salut TPU

Vreau sa stiu daca pc-u meu este bun:

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 2.66GHz

Memorie ram: 4GB DDR3

Placa video Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5 128-bit

Sursa: Sirtec - High Power Eco 400W

Hard-Disk: WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

Placa de baza: ECS G41T-R3 (V1.0A)

audio: NVIDIA High Definition Audio

Cam astea sunt, Si ce o sa las de tot o sa fie: Procesoru,rami,placa video,hard-disku, placa de baza.Pastea nu o sa le mai schimb niciodata, as vrea sa stiu daca sursa se potriveste cu placa video? Ca ma gandeam sa-mi cumpar pe aceasta: Segotep SG-D600SCR? In rest numai schimb nimic asta o sa fie pc meu.

Astept pareri/sugestii. (Nu prea ma joc jocuri mari, si daca le joc, le joc pe minim).

4 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Sursele se potrivesc tot timpul, numai daca ai una antica de acum 20 de ani. Totusi, firma asta pe care o ai nu e prea cunoscuta deci posibil sa nu fie nici foarte buna. Iti recomand o alimentare Corsair CX430 sau Sea Sonic.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru bortanradu):

Ma referam daca este destula de puternica sa duca placa video?

| bortanradu a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

400W e destul.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru bortanradu):

Aham