| Whitecore a întrebat:

Salut TPU,am vandut o placa video unui tip,iar el imi zice ca ii da crash la jocuri,Mie unul nu imi dadea deloc crash,ba chair mergea pideo nu e proasta, e un EVGA 480 GTX.

Daca ar reinstala windowsul si ar baga ultimul driver, ar merge placa video la el?

Dau funda pentru raspunsul ajutator.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Probabil are o sursa de rahat. Trebuia sa mergi la fata locului sa faceti teste acolo. Poate s-a trezit ca nu ii convine cit a dat dupa ce a luat-o sau eu mai stiu ce magarii poate avea in cap.

| RedGuy a răspuns:

Probabil probleme de compatibilitate intre componente.
Sau poate ca nu stie sa o instaleze.
Sau poate ca joaca un joc ce cere mult mai mult decat ii poate oferi placa.
Raspunsurile sunt multe...

| AlxCr a răspuns:

Pe lângă placă video îi un procesor, placă de bază, poate nu se potrivesc, poate procesorul lui nu suportă placa video sau placa de bază.