| NECUNOSCUT111245 a întrebat:

Ami si eu o problema, am internet de la RDS nu router, e pur si simplu cablu acela, l-am conectat la Pc, si a mers, acum cateva zile mi-am cumparat un Laptop Acer, cu windows 8, am conectat mufa si imi zice : LIMITED, NO INTERNET ACCES, dar imi apare casuta aceia cu un indicator galben in colt, am avut laptopu la un prieten si acela avea romtelecom, si a mers! Ce poot sa fac? Dau Fundaaa

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Configurează conexiunea la internet.
Trebuie să fie un wizzard care te ajută.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Este diferenta de configurare Romtelecomul merge simplu (bagi cablu si ai internet) iar la RDS trebuie configurat.

2 Daca ai router poti sa te conectezi la Wifi ca merge la laptop.

3 Ca sa faci setarile la acel Laptop pentru RDS iti dau un link cum sa faci setarile si configuratia la internet.
Si da este un videotutorial am bagat link scurt ca sa nu fac reclama pe acel sait (skip Ad):
http://t.co.ro/K9zP4S

4 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| TechGuyTpu a răspuns:

Instaleaza driverul placi de retea

| GameMaster2 a răspuns:

Setazal asa si va funtiona http://helponline.ucoz.ro/forum/

iti trebuie un is si pass de la rds