| adyady59 a întrebat:

as avea si eu o intrebare, de cateva zile mi-am schimbat windowsul(7Ultimate), si am bagat toate drivere tot, le-am instalat, iar in partea dreapta jos difuzorul ala arata ca merge(pot sa dau volumul mai tare si mai incet), dar nu se aude nimic, nu stiu ce sa-i mai fac.va rog ajutor repede big grin happy

6 răspunsuri:
| Andyᵗᵐ a răspuns:

Am patit si eu dar la mine e putin diferit.Mie imi lipesea driverul video iar tie driverul audio.Inseamna ca placa video sau procesorul nu corespund cu drivereul de audio.Ce placa ai? Dar procesor? Si eu mi-am pierdut CD-urile cu drivere... uite un program:Cu asta l-am luat si eu:http://www.drivereasy.com/.Ti-l da pe cel mai bun pentru versiunea ta de PC.Bafta.Hai ca nu te pot lasa asa :)) uite si niste drivere bune pe care le-au avut si alti colegi ai mei:http://download.cnet.com/windows/audio-drivers/

| adyady59 explică (pentru Andyᵗᵐ):

Am un procesor Intel Core 2 Duo, 2, 0 GHZ, Placa e una Realtek Als4000 din 2001, placa de 1gb, windows 7 pe 32 bit...big grin

| adyady59 explică (pentru Andyᵗᵐ):

Procesorul:Intel Core 2duo(2, 0 ghz)
placa:Realtek ALS4000 din 2001

| adyady59 explică:

Dau funda! placa e una Realtek ALS4000 din 2001
procesorul e Intel core 2Duo(2, 0 GHZ)

| Andyᵗᵐ a răspuns (pentru adyady59):

Easy Driver... el iti va recomanda driverul audio.cel mai bun pentru calculatorul tau.

| adyady59 explică (pentru Andyᵗᵐ):

Tot nu e bun :'(! nu stiu ce sa-i mai fac cred ca altceva nu am de facut decat sa-mi cumpar balta placa. Una Externa (USB) oare e buna, adica imi da CD cu driver...big grin?