| AlexAlxAlex a întrebat:

as dori sa imi achizitionez un PC de gaming sa fie ori sistem ori piese compatibile intre ele formand un PC de gaming.
Bugetul meu este 2500 lei, poate depasi foarte putin aceasta suma.
Mentionez sa ruleze orice joc, incrlusiv: Gta 5, the division, ghost recon wildlands, ghost warrior 3 si alte jocuri noi 2017.
Multumesc anticipar, astept un raspuns mai detaliat!

7 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

In bugetul ala, doar gta 5 o sa mearga, iar jocurile aparute in 2017 nu o sa mearga prea genial, pentru ca procesorul nu poate duce.Dar, la 2600, e un sistem gata facut, care poate duce jocurile foarte bine.
http://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/

Uite un voucher de reducere pentru pc garage:WA6S16MR

| DavidoffUser a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......t/2540822/
Total: 2.561, 27 RON
O sa-ti ruleze orice @1080p 60 FPS la setari high-very high

Pentru setari maxime(ultra) @1080p 60 FPS iti trebuie i5-7500 + nVIDIA 1060 gtx (20 de mil aman2 ) ceea ce va creste totalul cu 5 milioane. Total cos: 3.072,47 RON

| DavidoffUser a răspuns:

+ carcasa ca am uitat sa-ti pun http://www.pcgarage.ro/carcase/spire/tucan/
total 26 de mil

| xByte a răspuns:

In banii aia intra un g4560 + 1050 ti + 8gb ddr4, si o sa iti duca jocurile fara probleme pe setari high.
De altfel, daca vrei ceva gata asamblat, iti recomand sistemul viking de la pcgarage, este undeva la 2600lei, iar performanta este foarte buna pentru acel pret.

| AlexAlxAlex explică (pentru xByte):

Pe viking merg jocurile 2017?

| AlexAlxAlex explică:

Deci daca i-au de la PC garage Sistemul Viking, in piese ma costa mai ieftin?