| oCanaCuApa a întrebat:

As dori sa imi dati exemle de placi video care suporta jocurile din 2007 pana in prezent. Mentionez ca am procesorul: intel pentium dual cpu e2180 2.00ghz, si placa video Nividia GeForce 7300 SE/ 7200 GS. Dau funda! big grin!big grin

Răspuns Câştigător
| SiNiStEr a răspuns:

Nvidai 460GTX, Ati radeon hd 5770 dar oricare ai alege-o va fi limitata de procesor!

3 răspunsuri:
| SiNiStEr a răspuns:

AMD Phenom II x4 955 Black Edition este perfect pentru cele 2 placi video enuntate de mine mai sus, dar ar trebui sa iti schimb placa de baza pentru a il suporta in ceea ce priveste procesoarele Intel nu ma prea pricep la ele.

| SiNiStEr a răspuns:

Un procesor Intel ar fi Intel Core2 Quad Q8300!

| oCanaCuApa explică:

Un procesor care poate sa faca fata placii video care ar fi?