| jimmyjimmy a întrebat:

Vreau sa imi fac pc mai bun am:
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz
Memory: 4096MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS
Doresc sa imi cumpar o alta placa video... ma va ajuta asta sa il fac mai bun sau trebuie sa schimb si processorul(vreau pc mai bun pentru jocuri)

Răspuns Câştigător
| TheSkyNow a răspuns:

Daca iti suport PCI express placa de baza, merita sa cumperi o placa mai buna, vei vedea diferenta mare cu sa zicem un 9800GT sau chiar seria GTX200. Dar si procesorul este cam vechi, dar in ziua de azi conteaza mult de tot placa video pentru jocuri. Daca ai doar conector AGP, nu se mai merita sa investesti.

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Recomand E8400 Core2Duo pentru jocuri, ram e ok 4 gb, palca video ca sa fii la zi trebuie sa fie una cam la 450-600 ron
Sper ca te-am ajutat! si nu te zgarci al sursa! tot asa, una la 120-160 ron! e foarte importanta! acum depinde si de abnii care-i ai! nu poti face la 1200 ron ceva performant! dar pe la 2000 poti! (fara monitor)
Depinde de cat buget ai " -- da-ne bugetul tau pentru acest sistem, si in acei bani vom incerca sa facem un sistem performant la banii aceia! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde câți bani ai. O placă video nVidia GT 240 cu memorii GDDR5 este în jur de 300 ron și rulează fără probleme majoritatea jocurilor la rezoluții decente. Nu consumă nici mult curent așa că nu vei avea nevoie de altă sursă.

| jimmyjimmy explică:

Deci nu merita sa imi cuplar alta placa video? nu vreau sa imi schimb tot pc