| oCanaCuApa a întrebat:

As vrea sa imi dati exemple de placi video bune pentru jocurile din generatia aceasta big grin. mentionez ca am procesorul: intel pentium dual cpu e2180 2.00ghz si placa video NIVIDIA geforce 7300 se/7200 gs. Dau funda big grin!

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

O placa video care sa duca cu brio ultimele jocuri sare de 5 milioane. Daca cumperi una, ai cam dat banii degeaba pentru ca iti va fi limitata de celelalte componente si astfel nu o vei duce la potential maxim.

Eu recomand placa asta:

http://www.pcgarage.ro/......2-128-bit/

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ca sa vezi exact daca merg sau nu ai avea 2 variante :

1. Cauti cerintele fiecarui joc si le compari cu configuratia pc-ului tau (inclusiv placa video noua)

2.Era un site unde iti puteai scrie componentele si jocul respectiv pentru a putea vedea daca va putea merge sau nu, dar nu mi-l amintesc acum sad ( in caz ca-l gasesc o sa postez din nou aici)

| oCanaCuApa explică:

Bogdan, sau altcineva sa imi raspunda, acea placa pusa de bogdan26 impreuna cu procesorul meu poate rula jocurile prototype, far cry 2 si assassins creed 2?