| Iulian_Dumitru_1994 a întrebat:

as dori să vă intreb, inainte aveam windows XP, si cand intram in minecraft nu aveam nicio problemă, acum că am pus windows 7 imi dă o eroare. Scrie ceva in engleză in legatură cu opengl, care-i faza? am cautat opengl for minecraft si nu am gasit download, ma poate ajuta cineva, intreb fiindcă am un host de minecraft si vreau să deschid server, dacă se poate link de la opengl sau să-mi descrieti care este problema. Multumesc

1 răspuns:
| AndyAnonim a răspuns:

Problema nu este de la minecraft, e de la pc, se rezolva mai complicat si nici nu stiu daca mere dupa dar fa pe riscul tau, uite tutorial:https://www.youtube.com/watch?v=Jw696rI4oxc