| AdYExTrEmE a întrebat:

as vrea sa aflu cum ovesc mingea corect cu interiorul/exteriorul. Dau funda pentru cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| BogdanS a răspuns:

Cu interiorul sutezi cu psul acela de langa degetul mare.Il simti daca il pipai. Dar nu trebuie sa sutezi ca si cum ai da cu latul ci trebuie sa sutezi ceva de genul cum te-ai duce spre minge ca sa sutezi cu siretul numai ca inclini doar putin piciorul incat mingea sa se indrepte in sus dar sa ramana pe o triectorie pe care o vrei.http://www.youtube.com/watch?v=XpMkCRe3m0k. Aici este cel mai bun exemplu. Dupa ce m-am uitat la acesta am inceput sa sutez mult mai bine cu interiorul. Iar cu exteriorul este preferabil sa sutezi cand mingea este in aer incercand sa sutezi cam cum a suta cu siretul dar putin mai spre dreapta. Dar poti sa sutezi si de jos cu mingea insa trebuie sa sucesti piciorul astfel incat dupa ce sutezi sa te intorci si tu pentru ca nu mai ai cum sa staipe aceiasi pozitie.Sutezi tot ca si cum ai suta cu siretul insa putin mai la dreapta si mai jos.Parerea mea este ca interiorul dar si latul este mai profitabil deoarece mincea se duce cu mai multa acuratete.Vei vedea in videoclip. Sper ca te-am ajutat.