| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

as vrea sa stiu ce sa aleg dintre un pc si laptop pentru gaming, daca as alege pc mai trebuie sa iau si monitor, tastatura si asa ajunge pretul cat la un laptop de gaming si nu stiu ce sa aleg stiu ca pc ar fi mult mai bun dar laptopul e mai portabil, ajutati-ma

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Prima data trebuie sa stabilesti un buget maxim, dupa care putem sau poti analiza optiunile. Parerea mea este ca nu merita laptop pentru gaming, sunt mult prea scumpe. La desktop ai mai multe optiuni si poti face mai multe upgrade-uri pe parcurs, poti lua in calcul un monitor second hand ( oferta este foarte generoasa) iar pretul unei tastaturi chiar este neglijabil cand vorbim de pc pentru gaming. Trebuie sa te hotarasti ce vrei, gaming sau portabilitate, nu merg amandoua la aceeasi bani.