| DrPink a întrebat:

As vrea sa stiu daca componentele astea sunt bune pentru un sistem de gaming :
- procesor : Intel I7
- memorie : 8 GB
- placa video : Nvidia GeForce GTX 650

Cel mai bun raspuns funda.

Răspuns Câştigător
| KranKie a răspuns:

Procesorul este foarte bun in 2013 iti ajunge sa iti ruleze jocurile pana in 2015 cam la veryhigh-high de la jocurile 2016 in colo la medium o sa fie,( deci procesor e ok ) memoria ram este buna 8 GB la fel cam la procesor pana in 2017 cel mult vor rula la medium cu exceptii high. Placa video e exact ca si a mea daca nu ma insel are 128 de bits si 1 GB memorie deci e ok pana in 2014-2015 e putin cam pentru medium in 2015 aproximativ acum iti merge cu ea la veryhigh sau high. Ca sa stii ce necesita unele jocuri scrie pe google ( Numele jocului ) sistem requirements si acolo vezi ce ai nevoie si compari cu ale tale. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| javiga a răspuns:

Nu sunt bune deloc sunt chiar proaste incearca sa iti ie-i alta placa video si mai multi rami pentru gaming e praf sistemul!

| KranKie a răspuns (pentru javiga):

Javiga nu te baga daca nu stii!