| kMirke a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe componentele astea?
Procesor Intel Core i3
Placa video nVidia GeForce GT 630 2 GB
Placa de baza Intel H61
6 GB ram DDR3

10 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.
Daca vrei sa te joci, mult mai ok ar fi asa ceva: http://www.mediadot.ro/wishlist/29849/
De N ori mai rapida placa video, la ani lumina practic.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| Klaudiu214 a răspuns:

Pai iti merg toate jocurile 2013.

| kMirke explică (pentru Klaudiu214):

As vrea eu laughing)

| Klaudiu214 a răspuns (pentru kMirke):

Aici toata faza e de placa video este ea de 2GB dar depinde cat de buna e ca in rest nu ar fi o problema procesoru e bun rami ai destui placa video conteaza mult cum ruleaza jocurile laughing

| kMirke explică (pentru Klaudiu214):

Pai uita-te pe net, nVidia GeForce GT 630 2 GB, 128 biti, si e dedicata, cred ca e destul de buna

| cristyle a răspuns:

Cod,moh,farcry 3

| danyel343 a răspuns:

Dupa parerea mea pe aceste componente ar merge 95% din jocurile noi.de ultima generatie...Wow 6 GB ram dar procesorul pe ce frecventa lucreaza? (Ghz)

| kMirke explică (pentru danyel343):

Modelu 3220, si are 3.3 GHz

| RaduBortannoiu a răspuns:

Cam orice joc pe undeva la high-ultra mai putin crysys 3 ar merge cam la medium dar la ce frecventa ai ramii
1333 sau 1600

| kMirke explică (pentru RaduBortannoiu):

1333, dar am zis ca nu vreau jocuri asa de mari!