| Beny_Benytzu_1997 a întrebat:

As vrea sa va întreb daca o să-mi ruleze gta v si FIFA 17 pe acest pc, pe un site îmi zicea ca o să-mi meargă ambele pe 1080p pe very high in 45 fps
Procesor: i5-3470
Placa video: Gtx 660 2 gb
Ram: 8 gb
HD:500 gb

2 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

Da, procesorul are 4 nuclee a cate 3.2 GHz cu Turbo boost pana la 3.6 GHz;
placa video nu stiu ce sa zic de acel 1080p, dar fiind 192-bit GDDR5 ar trebui sa mearga, in schimb daca aveai 4 Gb video era perfect.

| Beny_Benytzu_1997 explică:

Piesele le iau sh, pentru ca nu îmi permit sa îmi iau un pc de nou sau piese noi! M-am uitat si pe YouTube la aceste componente gta v si mai jos de 40 FPS-URI nu scade