| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Asi vrea sa-mi dati un link cu procesor i7 3,90 GHZ la mana a doua pret intre 400-560 lei
Si placa video nu conteaza marca sau firma 8gb ddr 5 2x512 bity tot la mana a doua pretul sa fie in jur de 500-700 lei.

Si mai am o intrebare ce inseamna 2x512 bity nu inteleg adica placa video are 512 bity sau 1024 ca nu inteleg si daca are 1024 de ce nu a pus asa si a pus 2x512 bity.

Sunt un pasionat de gaming si sunt cam spumpe procesorul i7 si placa video dar la mana a doua mmm mai ca este convenabil.

Dau funda pentru cine imi da linkul cu componentele mele 2 descrise mai sus si cu pretul de mai sus eventual sa depaseasca pretul cu 50-100 lei mai mult nu.

Deci cum am zis dau funda pentru cine imi da linkurile cu componentele descrise mai sus.

A si scuzati-ma aproape ca am scris de 2 ori aceeasi propozitie.

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Vrei un procesor care costa 1500RON la 1/3 din pret si o placa care costa 6800RON la 1/10 din pret? Multa bafta!

Ce inseamna acel 512x2: sunt puse doua procesoare grafice pe acelasi PCB.

| catalin542000 explică (pentru Ionait):

Salut mersi de raspuns si cum ar fi in total are 1024 bity nu? sper sa nu fi gresit la socoteala am raspuns putin in graba.

1 răspuns: