| anonim_4396 a întrebat:

Astazi o sa va spun ce sa faceti in urmatorul caz:
Eu am primit multe intrebari de genul: Cand intru in metin2.ro mi se restarteaza calculatorul..doar in metin2 ro.
Pai uite ce aveti sa stiti daca vi se intampla asta:
1. My Computer properties Service Pack (daca este 2 metin2.ro nu merge deoarece GameForce l-a inchis iar daca este 3 este 100% din cauza virusilor sau a driverelor neistalate corect)
Totusi daca aveti sp2 il puteti transforma in sp3 fara nici o instalare!
Dar eu recomand instalarea windowsului xp sp3.
Puteti face asta ca sa transformati sp2 in sp 3 :
1.Start run scrieti regedit windowsul v-a deschide Registry Editor click pe plusul din dreptul folderului numit HKEY_LOCAL_MACHINE.
2.In urma click-ului pe plusul din fata folderului numit HKEY_LOCAL_MACHINE, va v-or aparea mai multe foldere, iar dumneavoastra trebuie sa dati click pe plusul din fata folderului numit SYSTEM
3.In urma click-ului pe plusul din fata folderului numit SYSTEM, v-or aparea mai multe foldere, iar dumneavoastra v-a trebui sa dati click pe plusul din fata folderului numit CurrentControlSet
4. Dupa ce ati dat click pe plusul din fata folderului numit CurrentControlSet, ca de obicei, v-or mai aparea mai multe foldere, dintre care, dumneavoastra v-a trebui sa dati click pe plusul din fata folder-ului numit Control.
5.Ca si pana acum, in urma deschiderii folderului numit Control, o lista foarte lunga cu foldere v-a aparea, iar dumneavoastra v-a trebui sa dati in jos din acea bara laterala, pana cand ve-ti vedea un folder numit Windows, si v-a trebui sa dati click pe acesta
6.In urma deschiderii folderului numit Windows, in chenarul din dreapta v-or aparea mai multe fisiere, iar dumneavoastra v-a trebui sa dati dublu click pe fisierul numit CSDVersion
7. In urma deschiderii fisierului numit CSDVersion, va v-a aparea un chenar mic, cu valoarea 300 intr-un chenar, si doua optiuni in dreapta, mai exact Hexadecimal si Decimal. Dumneavoastra, daca aveti Service Pack 1 va v-a aparea valoarea 100 iar daca aveti Service Pack 2 va v-a aparea 200. In cazul nostru, ne apare 300 deoarece avem Service Pack 3. Dumneavoastra v-a trebui sa schimbati acea valoare cu 300, si sa verificati daca este bifata optiunea Hexadecimal din dreapta, iar dupa sa dati click pe butonul Ok
8.In final, a-ti reusit sa terminati aceasta schimbare, iar singurul lucru care-l mai aveti de facut, este sa dati click pe steluta din coltul dreapta, pentru a inchide chenarul, si sa v-a duceti la Start, iar dupa sa dati Restart. Sper ca v-am ajutat. toate metodele sunt functionale!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma scuzati pentru greselile de ortografie

| ReneePheonix a răspuns:

Chiar folositor, multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru ReneePheonix):

Cp! sper ca te-am ajutat