| Marius_Alin_P._1990 a întrebat:

Azi, mi-am cumparat un nou hard disk de 500gb, inainte aveam de 250gb.Si a fost nevoie sa bag windows 7 pe el, si am bagat windows 7 pe 32 bit, inainte aveam pe 64.Si cand aveam hard de 250gb cu windows 7 pe 64 bit imi mergea call of duty black ops 2, insa azi cu hardul de 500gb si cu windows 7 pe 32bit imi intra in el,imi arata videoclipul ala dupa care se blocheaza si apare aia cand se incarca si zice ca se cauta problema si nu merge,,, Ce are?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

3 GB RAM, Windows 7 si jocuri e departe de a fi in regula. Fifa 12 si MW sint niste pirjoale. Foarte posibil ca pe 32 de biti sa faca urit CoD, eu am patit cu primul BO parca sa nu imi mearga pe desktop deloc, dar sa mearga pe laptop. Pe desktop aveam 32 de biti si 2 GB RAM, pe laptop 64 de biti si 4 GB.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu merge pe 32 de bitzi, e atit de simplu!

| Marius_Alin_P._1990 explică (pentru KodrutZ):

Pfff.ti-as da funda dar nu meriti :))) pe game-debate la minimum sistem zice ca merge pe indows 7 32 bit.Verifica:http://www.game-debate.com/....../index.php

| KodrutZ a răspuns:

Buun, se pare ca la faza asta ai dreptate. In alta ordine de idei, ai instalat din nou jocul sau vrei sa il rulezi de unde era instalat inainte? Probabil ii lipsesc niste librarii ceva.

| Marius_Alin_P._1990 explică (pentru KodrutZ):

Am scos hardul de 250, inlocuindu-l cu cel de 500, asa ca a trebuie sa reinstalez jocul, vazand ca nu merge l-am dezinstalat si l-am instal iar si degeaba...

| KodrutZ a răspuns (pentru Marius_Alin_P._1990):

Cum ziceam, probabil nu e Windowsul in regula. Ai driverele la zi, toate update-urile facute cum trebuie? Cit RAM ai?

| Marius_Alin_P._1990 explică (pentru KodrutZ):

Am totul in regula, alte jocuri ca Fifa 12 si Most Wanted 2012 merg..Am 3gb ram

| KodrutZ a răspuns (pentru Marius_Alin_P._1990):

3 GB RAM, Windows 7 si jocuri e departe de a fi in regula. Fifa 12 si MW sint niste pirjoale. Foarte posibil ca pe 32 de biti sa faca urit CoD, eu am patit cu primul BO parca sa nu imi mearga pe desktop deloc, dar sa mearga pe laptop. Pe desktop aveam 32 de biti si 2 GB RAM, pe laptop 64 de biti si 4 GB.