| ΣηJΦY a întrebat:

C-am pe ce rezolutie si pe ce setarti merg jocurile:Assassin's Creed IV Black Flag si Assassin's Creed III pe un pc cu:

Procesor:Tip procesor: i3-4130
Model Procesor: Intel(R) CoreTM i3
Frecventa procesor: 3.4 GHz
Dimensiune cache procesor: 3 MB

Placa de baza:Model placa de baza: Intel H81
Sloturi memorie: 2

Audio/Video:
Model placa video: HD Graphics 4400

Memorie/Stocare:Memorie RAM: 4096 MB (1600 Mhz)
Capacitate HDD: 500 GB

10 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut,asasins creed 3 ar merge me low-medium rez aproape de maxim
si asasins creed 4 tot cam pe low-medium rezolutia mai mica
placa video te trage in jos.Bafta

| ΣηJΦY explică (pentru KeNNT3D):

La iv cam pe ce rezolutie? 800x600 sau 1024x600?

| KeNNT3D a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Nu stie sigur, intre.

| ΣηJΦY explică (pentru KeNNT3D):

Dar ar merge cu lag sau fara? Ma refer la IV.

| KeNNT3D a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Cred ca fara lag numai nu stiu sigur placa aia video te trage mult in jos. poate merge mai bine pe low.

| ΣηJΦY explică (pentru KeNNT3D):

Dar pe low vsync si celelalte off si rezolutia 1024x600 prinde 35 de fps?

| KeNNT3D a răspuns (pentru ΣηJΦY):

S-ar putea 20-30 fps

| ΣηJΦY explică (pentru KeNNT3D):

Si 20-30 fps e bine?

| KeNNT3D a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Eu zic ca da, s-ar putea si 35 nu stiu sigur, eu joc gta 4 la maxim cu 30 fps si nu sacadeaza deloc.

| ΣηJΦY explică (pentru KeNNT3D):

Aha iti multumesc o sa iti dau funda dar sti de ce imi merge AC IV cu lag pe pc pe care-l am acum? Pe asta am 4gb ram procesor Intel celeron 2.4 ghz dual core si placa video amd radeon 5400