| Dorutzzu a întrebat:

care-i treaba cu PayPal si PaySafe? PaySafe stiu ca este un cod pe care cica il iei,, de peste tot", si Paypal este un card, daca nu ma insel. Vreau si eu sa imi spuneti de unde pot lua un cod PaySafe si amanunte despre PayPal. Si mia vreau sa stiu ceva: poti cumpara un cont premium de minecraft cu PaySafe? dar cu PayPal?

Răspuns Câştigător
| Nicoi_Alexandru_2000 a răspuns:

PaySafe este un cont cu bani ce este accesibil tuturor, indiferent de vârstă. În România poți lua Paysafecard de la orice aparat de plătit( https://www.paysafecard.com/ro-ro/cumparare/ ). Și da, Minecraftul poți să-l iei cu paysafe. Paypal este tot un cont cu bani însă metoda de a băga bani diferă, în sensul că presupune să mergi la bancă și să ai parcă minim 14 ani. Diferența dintre cele două este că dacă iei jocuri de pe site-uri gen g2a sau kinguin, paysafecardul îți bagă taxe iar paypalul nu. Pentru Minecraft indiferent de metodă tot trebuie să bagi 20 euro (circa 100 lei). Eu îți recomand paysafe-ul pentru că este cea mai ușoară metodă de a băga bani în jocuri, te duci la aparat, bagi banii, îți dă un bon CU COD PIN, iar acel cod o să-l bagi când îți cumperi jocul (gen la minecraft completezi niște date apoi alegi paysafecard și te bagă pe site-ul de la paysafecard unde bagi codul pin de pe bon și gata

2 răspunsuri:
| Linkuitorul a răspuns:

Cod paysafe poti sa iti iei de la tonomate, acestea le gasesti pe la anumite magazine. Paypal este un cont care il asociezi unui card visa. http://bit.ly/2e8YagK

| Nicuneacsa a răspuns (pentru Linkuitorul):

Paypal are cod ca si paysafe se poate folosi in cazinouri online?