| Kardolei a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un cont de minecraft premium iar plata sa fie prin paysafe card. Intrebarea mea este: De cat trebuie sa cumpar paysafe-ul in lei? Si de la benzinarii pot cumpara?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| ilasadrian a răspuns:

Salut si eu am avut aceeasi problema si...m-am descurcat singur asa ca am sa te ajut si pe tine...Tu trebuie sa cumperi un paysafecard de 100 lei (1 milion vechi) de la benzinari/magazine/spati comerciale care au semnul PayPal sau zebra! Tu trebuie sa ceri un paysafecard de 100 de lei si iti va da un cod de 16 cifre care va trebuii sa il introduci la plata contului!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea... eu aveam un paysafe pe colt, la un magazin... ceva de amanet.

| WLMA a răspuns:

Cardurile pay-safe sunt de: 25 lei, 50 lei, 100 lei sau 300 lei iare dacă suma care trebuie platita este mai mare atunci intr-o comanda online poti aduga pana la 10 coduri. Adica suma maxima de tranzactionat este de 3000 lei. Poti cumpara din benzinarii daca acestea sunt participante, desi gasesti in aproape orice spatiu comercial fie el mare sau la colt de bloc. Poti gasi o lista cu toata spatiile care comerciaza aici: https://www.paysafecard.com/ro-ro/ (dai mai jos si introduci localitatea iar apoi vor aparea pe o harta locatiile). Bafta!