| PaulRaduuu a întrebat:

Care mă poate ajuta să fac un server de metin2 pe ip cu server filles? Am ip static şi router. Vă rog aştept răspunsuri. Cine mă poate ajuta îi

1 răspuns:
| TheTiger a răspuns:

Daca ai router nu poti detine server, decat daca ai net-ul pe direct (Cablul de internet direct de la sursa se baga in comp).Nu-ti recomand sa-ti faci server pe calculator-ul tau.
Strange bani si cumpara host (e aproximativ 15-20E,si daca iei VPN, adica un calculator propriu pe care il instalezi tu si faci ce vrei pe el, e tot vreo 20-25E,dar e mult mai bun).Eu m-am lasat de servere de tip metin de mult.