| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Cati bani se pot face cu 1000 de vizualizari pe YouTube? Ai incercat pana acum sa va monetizati clipurile?

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Aproximativ 0.000 euro. Pentru a "scoate" bani din YT iti trebuie un parteneriat cu o firma care "sponsorizeaza" tipul de activitate pe care il faci. Pentru asta iti trebuie un formular completat la ei, acestia se vor uita pe canalul tau, la abonati si vizualizari. Daca acestia cred ca materialul tau este de calitate buna spre superioara, te vor accepta, oferindu-ti niste "clauze".

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Aproximativ 10 cenți. Ca să scoți bani din youtube îți trebuie mai multe vizionări și un parteneriat.