| Bogdan2304 a întrebat:

Cati bani se dau la cate vizualizari in Youtube

11 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut, nu se da bani pe nr. de vizualizari ci pe NUMARUL DE CLICK-URI date pe reclame.
Depinde de fiecare tara, pe Romania ai sa primesti 0, 001$ iar pe America 0.05$ / 0.10$ depinde.
Eu iti recomand sa te apuci de CPA. poti castiga pana la 41$ pe lead.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca 1 leu la 100 vizualizari

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu sunt sigur

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

In medie se castiga 10$ per 100.000 vizualizari pentru ca Youtube nu plateste per numar de vizualizari ci pe reclamele care le ai pe video-uri si conteaza si rata de conversie. De unde ai scos tu 1 leu pe 100 vizualizari si mai ales de ce ar plati Youtube in lei numai tu stii

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pai am cam uitat

| kavasaki99 a răspuns:

45% reține Youtube

| Bogdan2304 explică:

Da cati bani primesti

| Bogdan2304 explică:

Eu as vrea sa primesc bani in euro

| Bogdan2304 explică:

In $ dolari stiu ca se dau 0.2 dar nu stiu in euro. Si in plus euro este mai mare si la 10.000 de vizualizari castigi vreo 5 euro

| suntserios a răspuns (pentru Bogdan2304):

Tu intrebi tu iti raspunzi?
de unde ai scos-o pe asta cu 5 euro la 10.000 views? Si daca Youtube plateste in $ de ce crezi ca ti ar da tie in euro?

| Bogdan2304 explică (pentru suntserios):

In Romania plateste ai in euro dar nu stiu cum se calculeaza dar in dolari stou si vreau sa vad si cun se calculeaza in euro