| DJLIGHT a întrebat:

Cine stie niste jocuri de strategie, gen aoe 2 sa imi zica si mie.Dau funda la cele mai tari.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Seria Total War este un model pentru majoritatea jocurilor de strategie, datorita faptului ca imbina TBS-ul si RTS-ul intr-un mod armonios.

Mie nu imi plac jocurile de strategie TBS, dar cand am deschis Rome: Total War, am uitat de tot ce nu imi place si aveam in gand doar un lucru: sa joc cat mai mult R:TW. Apropo, stiai ca acum Creative Assembly lucreaza la R:TW 2?

Pana apare R:TW 2, iti pot recomanda Shogun 2: Total War, Medieval 2: Total War, Empire: Total War si Napoleon: Total War.

Dar daca vrei RTS-uri si nimic mai mult, iti pot recomanda:
- Company of Heroes
- Warhammer 40K: Dawn of War (1 si 2)
- Starcraft (1 si 2)
- Rise of Nations
- Command and Conquer (preferabil cat mai multe)
- Warcraft (1, 2,3)
- Sins of a Solar Empire

Sa le joci cu placere...

P.S Am observat ca unii au recomandat jocuri ce nu sunt strategii, precum World of Warcraft: Cataclysm si OurWorld (cel din urma nu imi pare joc, ci mai mult o modalitate de a pierde timpul).

3 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Salut. Poti incerca urmatoarele variante:

-Age Of Empires III: The Asian Dynasties
-Age Of Empires III: The Warchiefs
-Age Of Mythology: The Titans
-The Dig
-Age Of Empires III
-Age Of Empires
-Rise Of Nations
-Civilization V
-Full Throttle
-Star Wars: Battlefront II
-Gothic II: Night Of The Raven
-Age Of Mythology
-Empire Earth
-Stronghold: Crusader
-Command & Conquer: Red Alert 3
-Worms Armageddon
-Pokémon Firered And Leafgreen

| Alysorsq a răspuns:

Minecraft, World of Warcraft