| adrian_5886 a întrebat:

conteaza ce ddr are placa video daca vreau sa o schimb? daca exista vreo diferenta(ddr1, ddr2, ddr3)cum imi pot da seama ce ddr am?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu conteaza, insa singurele care renteaza momentan sint placile cu DDR5. Acuma depinde si de restul sistemului, sper ca nu vrei sa pui o placa video noua pe o fosila de calculator din 2001...

1 răspuns:
| geo675 a răspuns:

Ddr e numarul de sloturi,asa ca da, conteaza, nu poti pune o placa ddr 3 pe un ddr 1 sau 2 ca nu merge, nu-ti citeste placa de baza