| BogdanBody a întrebat:

Cum opresc netu la windows 7 fara sa-l scot din priza ca vreau sa ma joc TDU2. Cine imi zice cum FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu am team view, dar e simplu. In bara in drepta langa simbolul difuzor (sunet), ai un TV mic (simbol de retea). Procedeaza asa:
1. click drepta pe acel simbol (TV mic)
2. clickj stanga pe "Open Network and sharing center"
3. in stanga, click pe "change adapter settings"
4. acum iti va apare "local area connection"
5. click dreapta pe "local area connetion"-disable
invers, ca sa ai internet, procedezi exact la fel iar la punctul 5 alegi -"enable"

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Te duci in bara de jos, click dreapta pe simbolul de retea (tv)-open si cauti "adaper setting" si "local area connection" (depinde ce Windows ai). Cand ai gasit "local area connection", click dreapta si "disable". Ca sa faci la loc, procedezi la fel, numai ca acum alegi "enable".

| BogdanBody explică (pentru horia2012):

Nu prea am inteles deloc. Imi arati prin team wie? Uite id de mess: bogdan_viper28

| BogdanBody explică (pentru horia2012):

Mersi acum am inteles big grin

| horia2012 a răspuns (pentru BogdanBody):

OK. Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru BogdanBody):

Nu am team view, dar e simplu. In bara in drepta langa simbolul difuzor (sunet), ai un TV mic (simbol de retea). Procedeaza asa:
1. click drepta pe acel simbol (TV mic)
2. clickj stanga pe "Open Network and sharing center"
3. in stanga, click pe "change adapter settings"
4. acum iti va apare "local area connection"
5. click dreapta pe "local area connetion"-disable
invers, ca sa ai internet, procedezi exact la fel iar la punctul 5 alegi -"enable"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dai la Wairless Networc Connecton si iti apare reteaua la care esti conectat si dai disconnect e la fel ca la alte windows-uri adica in bara de start paralel cu butonul iti apare un fel de calculator mic cu niste raza si mai clipeste din cand in cand si daca duci cursorul in fata lui iti apare Wirless...

| BogdanBody explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am inteles deloc. Imi arati prin team wier? Uite id de mess bogdan_viper28