| costysmek89 a întrebat:

Cum pot face banii pe league of legends sa creasca repede sa iau alea de damage. etc sa creasca cu 3/4 sau mai multi gold. trebuie sa cumpar ceva sau cum fac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Cred ca tipul se refera la GOLD nu IP deoarece a zis ca ii trebuie sa-si cumpere item-e de damage. Daca am dreptate, Gold-ul creste constant in timpul jocului, singura modalitate de a face gold mai repede fiind farming-ul, sa omori campioni inamici sau sa omori monstrii din jungla.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista iteme care sa-ti dea bonus gold cand omori monstrii si campioni, sau abilitati ale campionilor(exemplu Ashe, Twisted Fate, Gankplank) sau rune/talente cu gold pe secunda.Sunt trei iteme care-ti dau gold pe secunda(Avarice Blade, Philosopher's Stone, Kage's Lucky Pick desi se stackeaza doar efectul fiecaruia, daca o sa le ai pe toate trei si iti mai cumperi 1 nu o sa primesti mai mult gold pentru ca are pasiva unica. Kage's lucky are un upgrade Shard of True Ice care are aceeasi pasiva ca si lucky deci nu se stackeaza tongue)(Plus ca Avarice Blade iti da bonus gold prentru fiecare monstru omorat.)

| vladead1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista rune de +10 gold pe secunda sau minut nu ami imi amintesc sigur si despre obiecte poti sa le cumperi pe tote 3 dar daca de ex cumper un obiect de 2 orei pasiva lui de exp: iti da 2 gold pe secunda daca il cumperi de 2 ori o sat de tot 2 gold nu mai mult. Sper ca te-am ajutat funda?

| vladead1 a răspuns:

Salut in primul rand vreau sat te intreb ce lv ai pe lol si in al 2 rand nu poti face bani sa cresca decat jucand foarte mult eu de obicei( am lv 30) iau aproximativ 180 pentru o victorie si 360 pentru preima vicotrie a zilei. Funda?

| JohnnyWylde a răspuns (pentru vladead1):

Cred ca tipul se refera la GOLD nu IP deoarece a zis ca ii trebuie sa-si cumpere item-e de damage. Daca am dreptate, Gold-ul creste constant in timpul jocului, singura modalitate de a face gold mai repede fiind farming-ul, sa omori campioni inamici sau sa omori monstrii din jungla.

| vladead1 a răspuns:

O sc daca te refrai la gold im pare rau da tot ce a spus Cosmin e adevarat PS: credeam ca prin alea ed damage se referea la rune sc greseala mea