| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa mut si eu un Hard-Disk de pe un laptop Asus K53sj, pe un Sony Vaio?

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Il muti cu mana.
in primul rand vezi marimea HDD-ului.
la Asus ti-am gasit eu e de 2, 5 inci cu slot SATA

daca vaio-ul tau are hdd de dimensiuni mai mici de gen 1, 8 sau 1, 9 inci nu va merge. idem si mai mare(insa mai mari nu cred ca mai sunt.)

daca dimensiunile si interfata corespund
ia o surubelnita, intoarce laptopul si vezi unde este hdd-ul
dupa ce desfaci capacul de plastic vei vedea hdd-ul.
este fixat cu niste suruburi in loc. le vei desface.
hdd-ul il vei trage drept pana iese din interfata. dupa aceea il vei ridica.
hdd-ul are de obicei o panglica de plastic de care poti trage pentru a-ti fi mai usor.

ca sa il pui la loc faci exact invers.

mai mult nu stiu ce sa iti zic.
daca tot nu stii sa faci asta iti recomand sa mergi la un service.