| DarthNiger a întrebat:

Cum pot sa scap de pop-upurile enervante? nu pot sa ma uit la un film online cum trebuie din cauza lor, nu pot apasa pe pauza sau pe orice altceva fiindca apar o multime de pop-upuri la fiecare click pe care il dau, nu mai suport efectiv si ma irita si nu patesc asta doar la filme, patesc si la alte site-uri insa la filme e cel mai enervant, mentionez ca folosesc browser cu adblock incorporat si nu am nici o publicitate, de asemenea folosesc extensie pop up blocker dar e inutila pur si simplu, nu le blocheaza sau cel putin nu le blocheaza eficient fiindca tot imi apar, ce as putea face? am nevoie de o solutie, este un virus sau ceva? mentionez ca treaba asta o am de ani de zile, nu de ieri de azi si scanez PC-ul ocazional, am folosit chiar si Malwarebytes si alte programe anti malware si tot degeaba problema inca persista, tin minte ca la un moment dat nu mai mai avut probleme dar nu stiu cum am rezolvat sau s-a rezolvat de la sine.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Mai mult ca sigur este browserul de are un conflict cu extensia.
Si eu folosesc PopUp Blocker pe Chrome si le blocheaza pe toate.
De altfel, foloseste uBlock Origin, are mai multe filtre si optiuni.

| DarthNiger explică (pentru LPCTSTR):

Da, ai dreptate, tocmai am intrat pe Chrome si am instalat extensia sa vad daca apare aceeasi problema, toate pop-upurile au fost blocate de extensie, deci browserul meu este in conflict cu extensia, eu nu folosesc Chrome, folosesc Brave dar are acelasi engine ca Chrome-ul, practic e o copie a Chrome-ului dar il folosesc fiindca adblock-ul de pe el e mult mai eficient si arata mai pompos si mai interesant, de asemenea mi se pare ca e mai rapid, oricum, mersi de ajutor, o sa ma intersez de o extensie pentru browser-ul meu care sa fie compatibila.

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

E o extensie adblock il instalezi si asa scapi il poti si dezactiva pe anumite site uri daca vrei sa descarci ceva si iti cere sa fie dezactivat