| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema..suspectez ca am keylogger..Deci am deschid pc-ul..mergea foarte greu..nu se incarca nimic.iar pe net cum intram imi aparau intr-una alte pagini.le inchideam apareau iar..Si am luat 3 antivirusuri..pe rand..si am dat la fiecare scan si remove viruses.Bun.Acum am malwarebytes si imi arata 0 viruses.Am instalat adblock pe Opera.Dar browserul meu principal era Microsoft Edge ( Windows 10) si dintr-o data toate lucrurile salvate gen parola youtube,fb, si tot istoricul meu de cautari au fost sterse si cand incerc sa ma loghez pe youtube de ex zice ca cookies-urile au fost sterse.Am verificat la setari daca era bifat si nu era.Bun acum, dupa ce am ramas cu 0 viruses au disparut si acele pop-upuri pe browser doar ca mai apar ocazional, foarte rar. FUNDA cina ma lamureste ce am si ce trebuie sa fac.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca ceva : am mai dat scan cu Windows Protection si mi-a gasit keylogger.exe..doar ca l-a eliminat acum.Dar ad-urile pe browser au ramas..tot asa rar.dar pc-ul merge bine nu merge incet sau altceva.

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine reinstaleaza windowsul.

| SonicAndrei a răspuns:

Cel mai bine și mai sigur reinstalează Windows-ul.
Dacă nu poți face asta acum, instalează Bitdefender Total Security. Ai 30 de zile perioada de trial până faci rost de Windows. Dacă BitDefender nu găsește, nu știu ce antivirus găsește. Fă o scanare completă pe securitate maximă: intră în Setări, la Securitate, la Antivirus, și de acolo setează totul pe maxim (mi se pare că pe „Permisiv"). Caută prin setări și pune totul pe maxim, mi se pare că mai era o căsuță de bifat (chiar pentru keyloggeri).

Răspuns utilizator avertizat
| dribbler84 a răspuns:

Daca ai Chrome ca browser, intri in settings, extensions si vezi ce prostii ai pe acolo si le stergi

| dribbler84 a răspuns (pentru dribbler84):

Mai poti instala Malwarebytes Anti-Malware si ii dai o scanare!

| anonim_4396 explică (pentru dribbler84):

Nu ai citit tot ce am zis..Am zis chiar acolo ca am instalat malwarebytes.