| Justifysexdolls a întrebat:

Daca am overclock-at placa video cu AMD Overdrive,care este software si mi-a murit placa,garantia va acoperi daunele? Cei de la garantie pot sa isi dea seama ca a fost overclockata? Nu m-am atins de bios,si de hardware,este in perfecta stare, arata ca noua.Am overclockat-o prin software, nu prin hardware.Pot cei de la garantie sa acopere daunele?

5 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Categoric nu.Asa va trebuie sa faceti overclocking cand toate programele va spun ca se poate arde...

| Justifysexdolls explică (pentru TechGuyTpu):

Da,dar am folosit software, si nu hardware.Deci ei nu cred ca au cum sa-si dea seama ca a fost overclockata, decat daca le spun eu, nu?

| Justifysexdolls explică (pentru TechGuyTpu):

Da,dar am folosit software si nu hardware.Deci nu au cum sa-si dea seama ca am overclockat-o decat daca le spun eu.Stiu ca am facut un lucru gresit.Si m-am invatat minte.Eu doar sper sa nu am de pierdut in urma acestui lucru.Placa este de 3 luni, noua nouta.Arata ca noua.Ar putea cei ce dau garantia sa-si dea seama ca a fost overclockata?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Justifysexdolls):

Nu exista overclock prin hardware, overclock se face numai prin softwar(chiar daca este din bios).Are cum foarte simplu, daca te uiti pe ea sigur apare ceva spati negre, acele cel mai probabil sunt arse...

| Justifysexdolls explică (pentru TechGuyTpu):

Asa mult ma bucur ca nu ai dreptate... Mi-au spus asa:"Da, placa s-a dus, se intampla..." si am dus-o in garantie.