| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU am o placa nividia geforce gts 250 512 mb gdd3 si ma intrebam daca pot sa o overvclockez(in primul rand as vrea sa mi spuneti pasii pentru a face acest lucru iar in al 2 rand as vrea sa mi spuneti daca i fac overclock ce va pati placa? si daca se poate arde si cum imi dau seama daca e prea mult overclockata si sa imi spuneti data pot face overclock la aceasta placa video si ce programe ustensile ar trebui pentru overclock

1 răspuns:
| alexvl a răspuns:

Este destul de complicat necesita experinta astfel se poate arde