| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

Daca imi cumpar un joc original trebuie nea aparat sa-l cumpar de pe steam ca sa ma joc Multiplayer?
Adica eu vreau sa nu-l cumpar de pe steam, dar vreau sa stiu ca daca il cumpar de exemplu de la media galaxy si dau la multiplayer imi mai da servere sa ma joc cu alti jucatori online? FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur. La o adica, il poti cumpara din MG si activezi serialul pe Steam, dupa care il downloadezi/instalezi direct prin Steam - e mult mai simplu.

| BaiatulAnonim1234 explică (pentru GabiDumitrescu):

MS dar cum pot sa actives serialul pe steam? Pls Spune-mi!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BaiatulAnonim1234):

Games>Activate a Product on Steam... >> atita tot.