| SkyDoo a întrebat:

De 2 luni cred mi-am luat si eu un laptop cu windows 10 si voiam sa ma joc fortnite. Orice joc imi merge, mai putin fortnite. Instalez launcher-ul Epic Games si cand il deschid nu se intampla nimic, adica apas pe el dar nu se deschide launcher-ul, l-am dezinstalat respectiv instalat si degeaba. Ma pot juca LoL si multe alte jocuri de pe steam, componente : 4 GB Ram ddr4 procesor Intel Celeron 2.4 ghz, sistem pe 64 biti.

3 răspunsuri:
| askmefast a răspuns:

Nu iti merge din mai multe cauze:driverele pentru placa video nu sunt cele mai noi sau nu ai Microsoft visual c++(vcredist), net framework instalate. Daca le-ai instala ti ar merge

| SkyDoo explică (pentru askmefast):

O sa incerc chiar acum, daca va mege vei primi funda si mersi mult pentru raspunswinking

| SkyDoo explică (pentru askmefast):

Am updatat driver-ul placi video la ultimul update, mi-am luat netframework 4.5 si Microsoft visual c++ si tot nu se deschide, alta idee?